W Polsce bycie przedsiębiorcą nie jest łatwe. Szalejąca inflacja oraz ceny prądu czy ogrzewania zdecydowanie utrudniają rozwój wielu przedsiębiorstwom. Zarówno z tego powodu jak i poprzez brak zaangażowania i dążenia do nieustannego rozwoju – wiele firm zamyka się w ciągu kilku miesięcy od jej założenia.
Firmy, które rozwijają się prężnie bądź dążą do tego aby się rozwijać, na pewnym etapie szukają sposobu na poszerzenie kompetencji wszystkich pracowników. W tym celu organizowane są szkolenia i konferencje dla całego zespołu. Niestety problemem, który napotykają szczególnie małe, lokalne firmy, jest brak miejsca. Zgromadzenie wszystkich pracowników w jednym pomieszczeniu, które będzie odpowiednio klimatyzowane i będzie posiadało swobodne miejsce do poruszania się – w większości sytuacji jest po prostu niemożliwe.
W takim przypadku właściciele firm mają dwa rozwiązania, takie jak:
- wynajem sali konferencyjnej. Najczęściej taką salę wynajmiemy w pobliskich hotelach. W zależności od ilości uczestników szkolenia zarządca hotelu dopasuje nam najlepsze docelowe pomieszczenie. Bardzo często w ramach wynajmu sali dostępny jest również poczęstunek w postaci przystawek i słodkości. Wyposażone są również w krzesła plastikowe. Zaletą tego rozwiązania jest oczywiście niewielki wydatek w zakresie jednorazowego szkolenia. Trzeba jednak pamiętać, że przy cyklicznych spotkaniach i podczas wielokrotnego wynajmu – ceny rosną zdecydowanie.
- stworzenie własnej sali konferencyjnej. W zależności od sytuacji w firmie, możemy na przykład zagospodarować ku temu jakieś pomieszczenie. Jeżeli nie mamy takiej sytuacji a sam zespół ciągle się rozrasta – warto zastanowić się nad zmianą lokalizacji biura. W nowym projekcie bądź w przeglądanych ogłoszeniach dotyczących wynajmu bądź sprzedaży biura – powinniśmy uwzględnić pomieszczenie, które będzie przeznaczone do użytku jako firmowa sala konferencyjna. Plusem posiadania własnej sali konferencyjnej jest również to, że nie musimy wykupować dla swoich pracowników noclegu, a niestety bardzo często tak właśnie to wygląda, w sytuacji gdy wynajmujemy salę chociażby w innym województwie na kilkudniowe szkolenie.
Jak urządzić sale konferencyjną?
Gdy posiadamy już swoją własną, firmową salę konferencyjną, musimy zastanowić się nad tym jak odpowiednio ją urządzić. Po pierwsze, muszą się w nim znaleźć krzesła. Najczęściej wykorzystywane są oczywiście krzesła plastikowe, które najłatwiej można przenosić i dowolnie układać, w zależności od naszych potrzeb i preferencji. Plastikowe krzesła są również bardzo wygodne, więc spędzenie na nich kilku godzin podczas firmowego szkolenia nie powinno być żadnym problemem. Duży wybór krzeseł można znaleźć w sklepie Kamila Meble.
Oprócz krzeseł, bardzo istotne są również tablice. Do dyspozycji mamy zarówno tablice interaktywne jak i te klasyczne, na których piszemy markerami.
W sali konferencyjnej dobrze jest przygotować również kącik w formie kilku stolików, na których moglibyśmy umieścić przekąski, zapas wody oraz ekspres do kawy. Wszystkie te rzeczy są niezwykle istotne podczas długich i wyczerpujących szkoleń i pomogą nam lepiej przyswajać w tym czasie wiedzę.
Inwestycja w salę konferencyjną to inwestycja w rozwój firmy. Podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników skutkuje wzrostem jakości ich pracy, a więc oferowanych przez firmę usług bądź sprzedawanych przez nią produktów. Nie zwlekaj, zadbaj o swoją firmę już dziś!